Optimal jest polskim systemem działowych ścian mobilnych.

Funkcjonowanie obiektów użyteczności publicznej:

  • hoteli
  • sal konferencyjnych
  • biur
  • sal dydaktycznych
  • sal balowych, domów weselnych
  • centrów biznesowych

Trudno sobie je wyobrazić bez ścian działowych, które jak wskazuje praktyka – w przypadku częstej potrzeby można bez problemu zainstalować lub schować bez konieczności kłopotliwego montażu lub demontażu.

Tak działają powszechnie dzisiaj stosowane w całym świecie i w Polsce ściany mobilne.

Ich konstrukcja składa się z niezależnych segmentów o szerokości od 0.80 do 1.30 metra i wysokości odpowiadającej warunkom pomieszczenia.

Elementy ściany zawieszone są w torze górnym, który instalowany jest w płaszczyśnie sufitu.

Ścianę obsługiwać można bez wysiłku ręcznie, a w sytuacjach tego wymagających z użyciem automatyki.

System ten nie wymaga prowadnic podłogowych.

Dodatkowym bardzo istotnym walorem mogą być drzwi, które stanowią integralną część ściany.

Barierę akustyczną na pożądanym poziomie od minimum RW = 42dB do 54dB gwarantuje konstrukcja oparta na zespole profili aluminiowych i uszczelnień niewidocznych w płaszczyźnie ściany, przy czym segmenty ściany wypełnione są materiałami dźwiękoszczelnymi.

Możliwość zastosowania wielu materiałów wykończeniowych, między innymi:

  • fornirów
  • płyt laminowanych w dowolnym kolorze i wzorze
  • tapet

pozwala dobrać powierzchnię zewnętrzną, tak by spełniała wymogi aranżacji pomieszczenia, a przede wszystkim wymogi inwestora.

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo systemowe rozwiązania w zakresie ścian przesuwnych, ścian mobilnych. Jako twórcy systemu ścian mobilnych Optimal i ich bezpośredni producent, gwarantujemy Państwu ściany mobilne, ściany przesuwne najwyższej jakości, niezawodności oraz spełniające wszelkie standardy jakościowe. Powierzone nam działania prowadzone są przez ludzi z ogromnym doświadczeniem, którzy swoją pracę wykonują w sposób nowatorski i dynamiczny. Ściany mobilne, ściany przesuwne to najbardziej funkcjonalny sposób podziału przestrzeni, dający szerokie możliwości aranżacji powierzchni. Dzięki ścianom przesuwnym zyskujecie jeszcze więcej pomieszczeń. Ściany mobilne, ściany przesuwne są idealne do użycia w hotelach, salach konferencyjnych, biurach, centrach biznesowych, salach dydaktycznych, balowych, itp. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Klienta, wykonujemy projekty dostosowane do jego indywidualnych potrzeb, bowiem zadowolenie Klientów jest dla nas sprawą najważniejszą. Proponujemy krótkie terminy realizacji i rozsądne ceny. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!